Stavba budky

Detailní návody a tutoriály k sestavění vlastní budky. Zde si vyberte, zda-li chcete budku stavět sami, nebo byste raději rezervovali místo v naší dílně.

Zavěšení budky

Buď můžete radibudku zavěsit sami u sebe na pozemku a zaslat nám její souřadnice přes formulář. V tomto případě však myslete na to, žeje budku potřeba umístit na strom minimálně ve výšce 1,5m.

Pokud byste raději svou radibudku měli ve městě, je potřeba nás kontaktovat a domluvit termín zavěšení. Jedná se především o Vaši bezpečnost a proškolení. Navíc, vyhnete se tím nepříjemnostem ohledně případného poškození majetku města či soukromých orgánů.

Budky na strom zavěste nejlépe pomocí drátu nebo provazu. K uvedenému slouží na zadní straně budky zadnice (viz návod). Zavěšení můžete zrealizovat sami, příp. nás kontaktovat na tel. čísle: 596 311 530 (pondělí – pátek 8:00 – 14:00) nebo kdykoliv na mail mame@radibudky.cz a my vám se zavěšením na Vámi zvoleném místě pomůžeme.


Jak zjistit souřadnice?

Vyberte své zařízení z nabídky k zobrazení detailního návodu,
jak zjistit souřadnice místa, kde se právě nacházíte.

1. Přejděte na stránku maps.google.com

2. Najděte místo svého bydliště nebo místo, kde jste si na vlastním pozemku zavěsili radibudku. Mapu přibližte na maximální úroveň kolečkem myši.

3. Když jste si jisti svou pozicí (nemusí být na milimetr přesně) - klikněte pravým tlačítkem myši na daném místě.

4. Po kliknutí by se Vám měla zobrazit nabídka jako na obrázku a na ní zvolte možnost "Co je tady?"

5. Po vybrání se dole na stránce zobrazí tabulka a na ní dvě čísla (na obrázku podtrženě červeně). To jsou ony chtěné souřadnice - zeměpisná šířka (hodnota kolem 49) a zeměpisná délka (hodnota kolem 18.5). Tato dvě čísla jsou nejdůležitější pro úspěšné nahlášení radibudky. Informace můžete pohodlně zaslat ve formuláři níže.


Zaslat souřadnice

Karviná Bohumín

1. Spusťte aplikaci Mapy Google. Pokud Váš mobil aplikaci nemá, stáhněte si ji z této adresy.

2. Na svém mobilu zapněte snímání polohy.

3. V aplikaci Google Mapy klikněte na tlačítko zaměřovače - zobrazeno na obrázku. Pro správnou funkčnost je však zapotřebí splnit bod 2.

4. Aplikace by měla automaticky přiblížit na Vaší aktuální polohu. Pak už stačí jen dlouze stisknout displej v bodě Vaší polohy.

5. Po puštění se zobrazí červený špendlík a nahoře ve vyhledávání ony chtěné souřadnice - zeměpisná šířka (hodnota kolem 49) a zeměpisná délka (hodnota kolem 18.5). Tato dvě čísla jsou nejdůležitější pro úspěšné nahlášení radibudky. Informace můžete pohodlně zaslat ve formuláři níže.


Zaslat souřadnice

Karviná Bohumín

1. Spusťte aplikaci Mapy.

2. Klikněte na tlačítko šipky, označené na 1. obrázku červeným číslem a kruhem 1.

3. Klikněte na tlačítko i, označení na 1. obrázku modrým číslem a kruhem 2.

4. Po vyjetí nabídky klikněte na "Označit moji polohu" - zvýrazněno na obrázku č.2.

5. Pak už jen stačí opsat dvě čísla, která Vám vyjedou v dalším okně. Tato dvě čísla jsou nejdůležitější pro úspěšné nahlášení radibudky. Informace můžete pohodlně zaslat ve formuláři níže.


Zaslat souřadnice

Karviná Bohumín